CHP’den çok tehlikeli ‘sokak’ çağrısı!

CHP’den çok tehlikeli ‘sokak’ çağrısı!

16 Nisan referandum sonuçlarına dair meşruiyet tartışması başlatan CHP, çok daha tehlikeli bir oyuna başvurdu. Parti, 2017/50 sayı ile Gençlik Kolları’na gönderdiği genelge ile tabanını ‘halk direnişinin destekleyicisi hatta örgütleyicisi’ olmaya çağırdı.

16 Nisan Pazar günü yapılan ve hükümet sistemi değişimi getiren anayasa referandumunun sonuçlarına dair meşruiyet tartışması açan CHP, çok daha tehlikeli bir adım atarak, partisinin İl Gençlik Kollarına gönderdiği genelgede, referandum sonuçlarını protesto etmek maksadıyla pek çok şehirde sivil girişimler olduğu belirtilirken, “halk direnişi” olarak tanımlanan bu eylemlere, CHP Gençlik Kolları İl Örgütleri olarak destekleyici ve örgütleyici olacakları ifadeleri dikkat çekti.

İç savaş planlarının devreye konulmak istendiği şu günlerde bu karanlık plana destek vermek olarak algılanan Gençlik Kolları Genel Başkanı Emre Yılmaz ve Genel Sekreter tarafından imzalandığı görülen genelgede şu ifadeler de dikkat çekti:

…bütün il örgütlerimiz, bölge sorumluları tarafından kendilerine bildirilen platform ismi ve metinlerle, eş zamanlı olarak şehir meydanlarında eylem düzenleyecektir.

Protestolar sırasında hayır bloğunu temsil eden flama ve dövizler dışında herhangi bir siyasi bayrak ve simge taşınmaması kitlesellik anlamında daha uygun olacaktır.

İşte iç savaş planlarına destek anlamına gelecek CHP Gençlik Kolları’nın o skandal genelgesi:

AVAZTÜRK