1. HABERLER

  2. ÖZEL HABER

  3. Corona uzmanı olduğu iddia edilen FETÖ şüphelisi Ulaşlı ile ilgili mahkemeden şok karar!
Corona uzmanı olduğu iddia edilen FETÖ şüphelisi Ulaşlı ile ilgili mahkemeden şok karar!

Corona uzmanı olduğu iddia edilen FETÖ şüphelisi Ulaşlı ile ilgili mahkemeden şok karar!

Bir süre önce corona konusunda uzman olduğu için Sağlık Bakanlığına önerilen KHK ile ihraç edilmiş Mustafa Ulaşlı ile ilgili takipsizlik kararı bozuldu.

A+A-

Corona virüs konusunda çalışmalar yaptığı gerekçesiyle FETÖ'ye yakın kesimlerden tarafından virüs ile mücadele kapsamında değerlendirilmesi gerektiği söylenen ve bu konuda Sağlık Baknalı Fahrettin Koca üzerinden büyük baskı oluşturulan FETÖ şüphelisi Mustafa Ulaşlı hakkındaki Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığından verilen takipsizlik kararı Sulh Ceza Hakimliği tarafından ortadan kaldırıldı.

Hakimlik 35 kişi ile birlikte hakkında soruşturma yürütülen KHK ile ihraç Mustafa Ulaşlı hakkında eksik soruşturma yapıldığı delillerin değerlendirilmediği ve yeni dedlilerin ortaya çıktığı gerekçesiyle kovuşturmaya yer olmadığı kararının iptaline hükmederek dosyayı Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığına yeniden etkin ve doğru soruşturma yapılması için iade etti. 

Gaziantep 2.  Sulh Ceza Hakimliğinin 2020/1951 sayı ve 26.03.2020 tarihli değişik iş kararında şu ifadeler yer aldı: 

Mustafa ULAŞLI hakkında Mustafa POLAT isimli şahsın beyanlarına ulaşıldığı, ilgili karar tarihinde şüpheli Mustafa ULAŞLI hakkında delil olarak Mustafa POLAT isimli şahsın beyanlannın dosyada bulunmadığı ve dolayısıyla ilgili karar verilirken değerlendirilmediği, 5271 Sayılı Ceza Muhakemesi Kanunu'nun 172/2 maddesinde kovuşturmaya yer olmadığına dar karar verildikten sonra kamu davasının açılması için yeterli şüphe oluşturacak yeni delil elde edilmedikçe ve bu hususta sulh ceza hakimligince bir karar verilmedikçe aynı {elliden dolayı kamu davası açılamayacagının belirtildiği, şüpheli Mustafa ULAŞLI hakkında örgüt yapısı içerisinde bulunduğuna, örgüt yapısı içerisindeki doktorlarla yapılan sohbet toplantılannda bulunduğuna, örgüt yapısı içerisindeki doktorlara abilik yaptığına, doktorlann örgüt ile bağlantısını sağladığına, örgüte ait sohbet toplantılarına aracılık ettiğine, örgütün finans kuruluşlanndan olan Bank Asya Bankasına yardım edilmesi gerektiğini telkin ettiğine dair beyanlann olduğu, şüpheli Mustafa ULAŞLI hakkındaki beyan içerikleri ile kaldırılması istenilen karardaki hatalı değerlendirmeler dikkate alındığında şüpheli Mustafa ULAŞLI hakkında verilen kovuşturmaya yer olmadığına dair karann elde edilen bu yeni delil ile elde edilecek ve hatalı değerlendirilen diger deliller ile birlikte tekrar degerlendirilmesi gerektigi anlaşıldıgından talebin kabulü ile Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılıgının 13/04/2017 tarih ve 2017/25821 Soruşturma, 2017/7547 Karar numaralı kovuşturmaya yer olmadıgına dair kararının şüpheli Mustafa ULAŞLI yönünden kaldırılmasına"

Bu arada Mustafa Ulaşlı sosyal medyada yayınladığı videoda hakkında takipsizlik verildiğini buna rağmen görevini ifade etmiş, bu paylaşımı FETÖ'ye yakın binlerce hesap tarafından yargı kararlarının hiçe sayıldığı şeklinde paylaşılmıştı.

Gaziantep 2.  Sulh Ceza Hakimliğinin bu kararından sonra Sağlık Bakanı Koca'nın FETÖ şüphelisi Mustafa Ulaşlı'nın koronavirüsle mücadele kapsamında değerlendirilmesi yönündeki taleplere nasıl bir cevap verileceği merak ediliyor. ,

untitled-1-001.jpg

AVAZTÜRK ÖZEL

YASAL UYARI: Yayınlanan haberin tüm hakları AVAZ MEDYA Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.