“Devlet Baba şamarı”

“Devlet Baba şamarı”

CHP İzmir Milletvekili Musa Çam’ın kahramanı olduğu kavga TBMM’de sona ererken sosyal medyaya taşındı. Kavganın taraflarından MHP Genel Başkan Yardımcısı Şefkat Çetin, yaşananları “Devlet Baba’nın şamarı” olarak açıkladı.

TBMM’de görüşülen ittifak tasarısı yasalaşırken, geride CHP’li Musa Çam’ın Meclis kürsüsünde çıkardığı "zürriyet" tartışması ve kavgası kaldı. Hem MHP hem AK Parti ve hem de CHP’lilerin tepkisini çeken konuşmanın aktörü Musa Çam, 3 oturum ceza alırken, TBMM kulisinde yaşanan kavganın da tetikleyicisi oldu. Musa Çam’a tepki gösteren isimlerin başında gelen MHP Genel Başkan Yardımcısı Şefkat Çetin, suskunluğunu sosyal medyada bozdu. Çetin, “Çınar'larına; Fidanken Can Suyu Verip Milyonlarca Ülkücüyü Evladı Bilip Milli Şuurla Yetiştiren "Devlet Baba"nın Şamarı da Var” diye yazdı.

Çetin, mesajında MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin küçük bir kız çocuğuna su içirirken görülen fotoğrafını da paylaşması dikkat çekti.

ekran-resmi-2018-03-14-11.30.19.png

AFFETMEYECEĞİZ

MHP İstanbul Milletvekili İzzet Ülvi Yönter’den de Musa Çam’a tepki geldi. Yönter, Musa Çam’a, “Pembe Ceketli, Kara Cibiliyetli Rezil Musa Çam Ülkücüler Seni Unutmayacak, Asla Affetmeyecek... “ Ahlaksız Musa Arsız Çam” diye seslendi.

Musa Çam’a sosyal medyadan tepki gösteren isimlerden birisi de MHP İstanbul Milletvekili Arzu Erdem oldu. “Bizler Lider Devlet Bahçeli'nin evlatlarıyız. Ahlaksız Musa Arsız Çam” diye yazdı.

SEN ANLADIN

MHP İstanbul İl Başkanı Bülent Karataş da, CHP’li Musa Çam’a ilginç bir mesajla yüklendi:
“Hürriyet zürriyettir, boyunlarında terör örgütlerinin tasması olanlar zillet içinde ÇAM gibi devrileceklerdir... SOYSUZ MUSA sen anladın...”