FETÖ'nün Mülkiye yapılanmasının kodları çözüldü! 600 kişilik liste İçişleri'nde!

FETÖ'nün Mülkiye yapılanmasının kodları çözüldü! 600 kişilik liste İçişleri'nde!

Fetullahçı Terör Örgütü’nün, 99, 100, 101, 102 ve 103’üncü dönem Kaymakamlar içerisinde yoğunlaşan yapılanmasına dair Tokat Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturmada ilginç bulgular elde edildi. Bazı örgüt mensuplarının 'itirafçı' olduğu v

FETÖ’nün Mülki İdare Yapılanmasına yönelik en önemli soruşturma Tokat Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülüyor. Soruşturmaların şu ana kadarki aşamalarında, FETÖ’nün Mülki İdare Yapılanmasının, 99, 100, 101, 102 ve 103’üncü dönem Kaymakamlar üzerinde yoğunlaştığının ortaya çıktığı belirtildi. Bazı örgüt mensuplarının “itirafçı” olduğu ve yapılanmanın kodlarını verdiği de öne sürülürken, örgütün yapılanmayı, Kaymakamlık sınavının kazanılmasından sonra başlattığı ve Kaymakam adaylarının, sınavı kazandıklarında Ankara’da 5-6’şar kişilik gruplara ayrıldığı, bu grupların İmamının, dönem sorumlusunun belirlendiğini, o dönem sorumlusunun da Türkiye Kaymakam İmamına, o da Bürokrasi Türkiye İmamına bağlı olduğunu ve Bürokrasi Türkiye İmamının da her daim Başbakanlık çalışanı bir örgüt mensubundan oluştuğunu aktardığı öğrenildi.

Örgütün gizlilik esaslarıyla, 5-6’şar kişiden oluşan grupların başka grup elemanlarını tanımamaları, deşifre olmamaları için yurt dışı stajına gidecekleri zaman da aynı ülke hatta aynı üniversiteye verildikleri ortaya çıktı. Yurt dışında aynı grupların devam ettiği, sadece imamların değiştiği öğrenilirken, Kaymakamlık kursu bitince görevlendirildikleri ilde ise o ilin kaymakam sorumlusu tarafından takip edildikleri ancak ilçelerde gruplaşma yerine tek tek ilgilenildiği ortaya çıktı.

TOKAT’TAN İÇİŞLERİNE 600 İSİM BİLDİRİLDİ

AVAZTÜRK’ün İçişleri Bakanlığı kaynaklarından edindiği bilgilere göre, Tokat Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında içerisinde ByLock kullananların da bulunduğu şu ana kadar tespit edilen 600 kişilik bir liste Bakanlığa gönderildi.

Türkiye gündemini sarsabilecek isimlerin yer aldığının da öne sürüldüğü listenin, İçişleri Bakanlığı’nda yapılan ilk çalışmalar sonrasında 120’ye indirildiği ve bu 120 kişinin yakın bir zamanda açığa alınacağı belirtildi.

AVAZTÜRK/Ersin Yıldız