Genetiği bozulmuş kahvaltılıklar erken ergenliğe sebep oluyor! Salatalık ve domates eğer böyle gözüküyorsa…

Genetiği bozulmuş kahvaltılıklar erken ergenliğe sebep oluyor! Salatalık ve domates eğer böyle gözüküyorsa…

Sofraların vazgeçilmezi haline gelen, Ramazan ayı içerisinde sahur öğünlerinde daha çok tüketilen domates ve salatalık gibi sebzeler artık güven vadetmiyor. Genetiği ile oynanan ürünlere dair açıklanan kritik detaylar haberimizde…

Kış aylarının vazgeçilmezi domates ve salatalık artık güven vermeyen bir noktaya ulaştı. Genetiği ile oynanarak kimyasallarla bezenen o sebzeler faydadan çok zarara sebep oluyor. Satın alınan meyve ya da sebzenin sağlığa zararlı olup olmadığını anlayabilmek ancak ilaçlı olup olmadığını fark etmekle mümkündür.

DOMATESİNİZ BÖYLE GÖZÜKÜYORSA…

Uzmanlarından tavsiyelerle domatesin ilaçlı olup olmadığını öğrenmek oldukça kolay bir yöntemle fark edilebiliyor. Domatesin kabuğundaki yapay ve parlak görüntü, çıplak gözle bakıldığında fark edilen beyaz çizgiler tehlikeli olduğunun sinyalini veriyor. Bu domates üzerinde Nitrik asit olduğu anlamına geliyor.

SALATALIĞINIZ BÖYLE GÖZÜKÜYORSA…

genetigi-bozulmus-kahvaltiliklar-erken-ergenlige-sebep-oluyor-salatalik-ve-domates-eger-boyle-gozukuyorsa-2.jpg

Salatalık ise daha çok posa ve su oranı ile tercih edilen bir sebzedir. Mevsiminde tüketilmesi gereken bu ürünün özellikle çekirdeksiz olanları genetik olarak oynanmış ve riskli olduğu söyleniyor. Prof.Doktor Canan Karatay domates ile ilgili şu önemli açıklamalarda bulundu.

MEVSİMİNE DİKKAT EDİN!

Dr. Karatay: “Domates aslında bir meyve fakat halk arasında sebze olarak ayrıştırılıyor. Çok tüketilirse özellikle Haziran ve Temmuz gibi yaz aylarında şeker ve asit yükselmesine sebep oluyor. Dikkat edin! Domateste ve yeşil fasulyede büyük oranda şeker bulunuyor. Bu ürünlerde fark edilmiyor belki fakat tarımsal zehirler kanser de dahil olmak üzere domates ve salatalık gibi ürünlerin üzerine enjekte ediliyor. Mevsiminde almak en uygunu” diyerek tüketiciye uyarıda bulundu.

GENETİĞİ İLE OYNANIYOR!

Uzmanların en çok üzerinde durduğu bir başka konu sebze ve meyveleri zamanında tüketmek oluyor. “Zamansız olarak tüketilen her yiyecekte muhakkak ki genetik oynaması yapılıyor” diyen Karatay, domates tüketimi için Eylül ayını öneriyor. Sofraların vazgeçilmez besini olan domates ve salatalığın yaz mevsiminde tüketilmesi öneriliyor. Kışın tüketildiğinde sağlığa zararı daha çok ortaya çıkıyor. Domatesin farkını anlayabilmek için kırmızı rengine de dikkat edilebilir.