Her gün sofrada kullanıyorsunuz! DİKKAT: Resmi Gazete'de yayımlanarak yasak geldi: Artık evlere girmesi bile yasak

Her gün sofrada kullanıyorsunuz! DİKKAT: Resmi Gazete'de yayımlanarak yasak geldi: Artık evlere girmesi bile yasak

Türkiye'de sıkça kullanılan nar ekşili aromalı sos, nar sosu, narlı sos, nar ekşili sos, nar aromalı şurup ve nar ekşili şurup gibi ürünlere satış yasağı getirildi. Karar Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlülüğe girdi.

Türkiye'de oldukça tercih edilen ve bir çok üründe bulunan nar aromalı soslar için Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından önemli bir karar alındı. Artık ülkemizde nar aroması verilmiş sosların satışı yapılmayacak.

3576506-810x458.jpg

Her gün sofrada kullanıyorsunuz! DİKKAT: Resmi Gazete'de yayımlanarak yasak geldi: Artık evlere girmesi bile yasak- Resmi Gazete'de yayımlanan karar ile nar ekşili aromalı sos, nar sosu, narlı sos, nar ekşili sos, nar aromalı şurup ve nar ekşili şurup ve benzeri ürünlerin Türkiye'deki satışı yasaklandı.

Resmi Gazete'nin Türk Gıda Kodeksi Yönetmeliği'nde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik'i kapsamında yapılan yasaklama gereğince, nar ekşisine, nar, nar suyu, nar suyu konsantresi ve su dışında başka bir gıda bileşeni eklenemeyecek.nar-eksissi1-y46v-cover.jpg

Yapılan açıklamaya göre ise ülke içerisinde piyasaya arzına izin verilmeyen bu ürünler, 30 Haziran 2024'ten sonra piyasada bulundurulamayacak.