Kavurmacı’nın tahliyesinde büyük ‘EMEĞİ’ olan Avukat AK Partili vekilin ‘ortağı’ çıktı!

Kavurmacı’nın tahliyesinde büyük ‘EMEĞİ’ olan Avukat AK Partili vekilin ‘ortağı’ çıktı!

FETÖ’nün sermaye ayağına yönelik yürütülen soruşturma çerçevesinde tutuklu bulunurken serbest bırakılan Kadir Topbaş’ın damadı Ömer Faruk Kavurmacı’nın tahliyesinde önemli bir ‘rol’ oynadığı bilinen avukatı Abdullah Pehlivan ile ilgili ilginç ‘bağlantı’la

16 Nisan Anayasa Referandumu sonrasında siyasi ayak dahil FETÖ’ye yönelik yürütülen mücadelede önemli adımların atılacağı beklenirken, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin AK Partili Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın damadı Ömer Faruk Kavurmacı’nın şok bir kararla serbest bırakılması toplumun büyük kesiminde umutsuzluğa sebep oldu. Babası, Bank Asya’nın kurucuları arasında da bulunan ve TUSKON’un Erdoğan’ın tehdit edildiği toplantısında TUSKON Başkanı Rıza Nur Meral’i alkışlayanlar arasında yer alan Kavurmacı’nın tahliyesi sonrasında, karara dair arka plan araştırılırken, ilginç bağlantılara ulaşıldı.

Bütün dikkatler, tahliye kararının alınmasında büyük “emek” harcadığı ortaya çıkan Kavurmacı’nın Avukatı Abdullah Pehlivan’da yoğunlaşırken, Pehlivan’ın AK Parti İstanbul Milletvekili Feyzullah Kıyıklık ile ‘ofis ortağı’ olduğu anlaşıldı.

AK PARTİLİ VEKİLİN ORTAĞI, YARGIDA RÜŞVET İDDİALARININ ÖNEMLİ İSMİ

Kavurmacı’nın avukatı Abdullah Pehlivan’ın, 2010 yılında Ankara Emniyet Müdürlüğü tarafından CNR'nin tahliye davası sürecinde ortaya çıkan rüşvet iddiaları üzerine başlattığı operasyondaki önemli şüphelilerden biri olduğu öğrenildi. 2010’da yürütülen soruşturma sürecinde, rüşvet bağlantılarını kurduğu öne sürülen ve o dönem soruşturma savcılığı tarafından hakkında yakalama kararı çıkarılan Pehlivan’ın, eski Bağcılar Belediye Başkanı da olan AK Parti İstanbul Milletvekili Feyzullah Kıyıklık ile aynı adresi kullandığı anlaşılmıştı.

İkilinin, Dünya Ticaret Merkezi, A-3 Blok’un 16’ncı katında, 461 numaralı adreste ortak Avukatlık Bürosu çalıştırdıkları öğrenilmişti. Kıyıklık’ın milletvekili olduktan sonra İstanbul’a geldiği zamanlarda büroya muhakkak uğradığı iddia edilmişti.

RÖGAR DAVASI’NDA DİLARAYA KARŞI MVM’NİN AVUKATI

FETÖ’nün sermaye ayağına yönelik soruşturma kapsamında tutuklu iken serbest bırakılan Ömer Faruk Kavurmacı’nın avukatı Abdullah Pehlivan, 2007 yılında da toplum vicdanında derin yaralar açan Dilara Dumrul davasında, kusurlu şirketin avukatı olarak sahnedeydi.

Kamuoyunun “RÖGAR DAVASI” olarak bildiği ve 27 Şubat 2007 tarihinde, üzeri kapatılmayan rögara düşerek hayatını feci şekilde kaybeden Dilara Dumrul'un davasında rögarı yapan MVM şirketinin avukatlığı olan Pehlivan'ın, “her yayanın başına bekçi koyma şansımız yok” şeklindeki savunma ifadeleri infiale sebep olmuştu.

AVAZTÜRK/Ersin Yıldız