MEB SKANDAL için özür diledi

MEB SKANDAL için özür diledi

Milli Eğitim Bakanlığı, bugün düzenlenen ve yarın da devam edecek olan Açık Lise ve Ortaokul sınavlarında yaşanan CEVAP KAĞIDI skandalı için bir özür mesajı yayınladı.

Son dönem hemen her gün bir skandal patlak veren Milli Eğitim Bakanlığı, bugün yapılan ve yarın devam edeceği bildirilen Açık Lise ve Ortaokul sınavlarında bazı derslerin cevap kağıdının basılmasının "unutulması" skandalı için MEB'in jeb sitesinden bir özür açıklaması yayınladı.
Hata yapılan sınavların 21 Nisan günü yenileneceği duyurusu yapan MEB'in web sitesinde yayınlanan açıklamada şunlar denildi:

"Açıköğretim kurumları sınavlarının 31 Mart – 1 Nisan tarihlerinde yapılmakta olan 2. dönem sınav oturumlarında 4’ten fazla dersten sınava giren adayların cevap kağıtlarında teknik bir hatadan dolayı 4 ders için kodlama alanı ayrılmıştır.
 
4’ten fazla dersten sınava katılan adaylara yönelik, cevap kağıtları eksik basılan dersler için, 21 Nisan Cumartesi günü saat 09.30’da telafi sınavı yapılacaktır.
 
Konu ile ilgili açıköğretim kurumları öğrencileri herhangi bir mağduriyet yaşamayacaktır. Yapılan bu teknik hata nedeniyle bütün öğrencilerimizden özür diliyoruz.
 
Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

AVAZTÜRK