MHP’de bu konuşuluyor! Bir yıldız daha kayıyor…

MHP’de bu konuşuluyor! Bir yıldız daha kayıyor…

MHP’nin son kurultayının ardından gözler yeni oluşturulacak Başkanlık Divanı’na çevrildi. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin A Takımını belirleyeceği günlerde kulisler de hareketlendi.

Aralarında Şefkat Çetin ve Oktay Öztürk’ün de bulunduğu 4 genel başkan yardımcısını MYK listesine almayan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin yeni Başkanlık Divanı’nda da bazı isimlerle yollarını ayıracağı bazı görev değişiklikleri planladığı ifade edildi.

ADAN İLE YOLLAR AYRILIYOR MU

MHP’nin son kurultayı sürprizleri de beraberinde getirdi. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, MYK listesinde 4 ağır topu liste dışı bıraktı. Şefkat Çetin, Oktay Öztürk, Ahmet Kenan Tanrıkulu ve Mehmet Günal ile yollar ayrılırken, bu kez de MYK listesine üçüncü sıradan giren Celal Adan’ın yeni oluşturulacak Başkanlık Divanı’nın da görev alamayacağı konuşulmaya başlandı. Konuşulanlara göre, Bahçeli’nin yol ayırma kararını Başkanlık Divanı’nda zaman zaman Celal Adan’ın öznesi olduğu tartışmalar yüzünden aldığı öne sürüldü.

GENEL SEKRETER ARANIYOR

Öte yandan MHP Lideri Bahçeli’nin Başkanlık Divanı’ndaki görev dağılımında da ciddi bir revizyona gideceğinin konuşulması dikkat çekti. MHP’nin uzun yıllar genel sekreterlik görevini üstlenen İsmet Büyükataman’ın Başkanlık Divanı’nda yer bulacağına kesin gözü ile bakılırken, koltuğunu Konya Milletvekili Mustafa Kalaycı’ya devretmesinin sürpriz olmayacağı bildirildi. İsmet Büyükataman’a TBMM ile ilişkilerden sorumlu yeni bir görev üstleneceği konuşulurken, Oktay Öztürk’ten boşalan seçim işlerinden sorumlu genel başkan yardımcılığı görevine MHP’nin yeni yıldızlarından Mehmet Parsak’ın isminin yakıştırılması dikkat çekti. Ruhsar Demirel ile Zuhal Topçu’nun da MHP’nin yeni A Takımı’nda görevlendirilmeleri beklenirken, dış politikadan sorumlu genel başkan yardımcılığı koltuğuna ise Kamil Aydın’ın getirileceği beklentisinin artması dikkat çekti.

AVAZTURK