MHP’li Akçay’dan “Kandil”e temizlik formülü

MHP’li Akçay’dan “Kandil”e temizlik formülü

MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, Türkiye’yi terör belasından kurtaracak formülün “hilal” olduğunu söyledi. TSK’nın terörle mücadelede stratejik düzeyde sınır ötesi harekatlar düzenledi dedi ve, “ Barış ve huzur ancak hilal kuşağı ile sağlanır" dedi.

TBMM Genel Kurulu’nda bir konuşma yapan Erkan Akçay, Fırat Kalkanı, İdlib Operasyonu, El Bab ve Zeytin Dalı Harekatı’nın, Türkiye'nin bütünleşik terörle mücadelesinin stratejik birer adımı olduğunu ifade etti. Afrin ve Tel Rıf'at teröristlerden temizlendiğini anımsatan Akçay, “Türkiye'nin güney sınırı boyunca Hatay'dan İran sınırına kadar -yurt içi de dâhil olmak üzere- hiçbir yerde terör unsuruna izin verilmemelidir, verilmemektedir” diye konuştu.

ÇARE HİLAL KUŞAĞI

Öte yandan Erkan Akçay, Türkiye’ye yönelen terörist tehditlerin ortadan kaldırılmasının yolunun Afrin kadar Kandil’in de söndürülmesinden geçtiğini vurguladı Batı ucu Afrin ve doğu ucu da Kandil'i içine alacak temizliğin kaçınılmaz olduğunu kaydeden Erkan Akçay sözlerini şöyle tamamladı:
“Hilal şeklindeki güvenlik kuşağı bir an önce sağlanmalı ve icra edilmelidir. İşte bu güvenlik kuşağı ki aynı zamanda barış ve huzur kuşağıdır, bu kuşağın içerisinde Afrin ne kadar önemliyse Tel Rıfat, Ayn El Arap, Tel Abyad, Kamışlı, Fırat'ın doğusu, Menbic, Sincar, Makhmur ve nihayet Kandil aynı derecede önemlidir. Buraların terörden temizlenmesi, terör ve beka tehdidini sona erdirmesi yönündeki en önemli adımlardır. Bu mücadelede "ordu millet" anlayışıyla aziz milletimiz kahraman ordumuzla omuz omuzadır. Milletimizin desteği ve duası her zaman Mehmetçik'imizdedir.”

AVAZTURK