Bel ağrısını anında kesen bu yöntemi evinizde rahatlıkla uygulayabilirsiniz!

Bel ağrısını anında kesen bu yöntemi evinizde rahatlıkla uygulayabilirsiniz!

Şiddetli bel ağrısı yaşayan insanlar bel ağrısının doğal yöntemler ile nasıl geçeceği konusunda birçok araştırma yapıyor. Bu yöntem ev şartlarında da kolayca uygulanabilmektedir.

Bel ağrısını anında kesen bu yöntemi evinizde rahatlıkla uygulayabilirsiniz: Bel ağrısı şikayeti olan vatandaşlar doğal yöntemler ile tedaviyi araştırıyorlar. Uygulayacağınız bu yöntem ile bel ağrısından kurtulmanız mümkün.

Bel ağrıları günlük yaşamımızı etkilemekte ve uyku kalitemizi azaltmaktadır. Sizin de bel ağrısı şikayetiniz varsa öncelikle mutlaka bir uzman doktora başvurunuz. Doktorun uygulayacağı tedavinin yanında doğal yöntemler ile bu tedaviyi desteklemek isteyenler ise araştırmalarını sürdürüyor. İşte bel ağrısına iyi gelen o yöntem..

BEL AĞRISINI ANINDA GEÇİREN O YÖNTEM

Bel ağrısı veya diz ağrısı gibi eklem ağrılarına iyi gelen lahana eklemde oluşan iltihapları ve romatizmal ağrıları geçirmekte ve ödem ve şişliği hafifletmektedir. Dizde, bel ağrılarında ve diğer tüm eklem ağrılarında kullanılan bu doğal yöntem ile ağrılardan kurtulmak mümkün. Almanya'da yapılan bir araştırma ile lahana sargısı ve ağrı kesici içerisinde bulunan temel maddeler karşılaştırılmıştır.

Yapılan bu araştırma sonucunda ise lahana sargısı içinde bulunan ağrı kesici maddelerin ilaçların içinde bulunan maddelerden daha kuvvetli olduğu anlaşılmıştır. Peki lahana sargısı nasıl uygulanır?

LAHANA SARGISI NASIL UYGULANIR?

Lahanayı yaprak yaprak açarak yıkayın. Daha sonra kurutup kalın damarlı kısımlarını bıçakla kesip alın. Kalan kısımlarından 3 veya 4 yaprak kadar alıp dizlerinizin üzerine veya belinize güzelce sarın. Sabitlemek için ise sargı bezi kullanın.

Sarılan lahana yapraklarını bu şekilde 1 saat kadar bekletin. Eğer gece yatmadan önce sarıp yatarsanız sabaha kadar kalacak ve etkisi bir o kadar daha artacaktır.