Youtube'a yeni özellik geleceği açıklandı! Bakın o özellik ne

Youtube'a yeni özellik geleceği açıklandı! Bakın o özellik ne

Youtube platformu kullanıcılarına yeni özellik duyurusu yaptı. Buna göre Youtube'da artık ortak canlı yayın yapılabilecek.

Youtube'a yeni özellik geleceği açıklandı! Bakın o özellik ne: Youtube yeni özelliğini duyurdu. Geçtiğimiz yılda Youtube'a canlı yayın özelliğini eklemişti. Şimdi ise ortak canlı yayın açma özelliği geldi. TeamYouTube isimli sosyal medya hesabı üzerinden paylaşılan gönderiye göre akıllı telefonlar üzerinden Youtube'a ortak canlı yayın açma özelliğinin getirileceğini açıklandı. Bu özellik ile artık iki farklı Youtube kanalı birlikte canlı yayın açabilecekler.

ORTAK CANLI YAYIN AÇILABİLECEK

Youtube ortak canlı yayın özelliğini duyurdu. Bu özellik ile artık iki Youtube kanalı ortak canlı yayın açabilecekler. Açılan bu ortak canlı yayına ise herkes konut olabilecek. Canlı yayın açmak için ise bazı şartlar bulunmakta. Buna göre canlı yayın açma hakkına sahip olmak için en az 50 aboneye sahip olunması gerekiyor. Kanalın sahibi canlı yayın bittikten sonra ise canlı yayın ile ilgili analiz verilerini görebilecek. Konuk olanlar ise bu verileri göremeyecek.

NE ZAMAN GELECEK?

Youtube'un yapmış olduğu bu yenilik şu anda test aşamasında. Oluşturulan bu özellik ile ilgili test aşaması bittikten sonra yakın bir zamanda kullanıma sunulacağı gelen bilgiler arasında yer alıyor.

YOUTUBE'DA NASIL CANLI YAYIN AÇILIR?

Youtube üzerinden canlı yayın açmak için bazı adımlar bulunmakta. Buna göre Youtube'da alt kısımda yer alan oluştur sekmesine tıklayın. Oluştur sekmesindeki ortak canlı yayın oluştur seçeneğine tıklayın. Daha sonra yayın için gerekli bilgileri girdikten sonra yayına başlayabilirsiniz.