Eğer bu ürünleri dolapta saklıyorsanız dikkat! Sağlığınızdan olabilirsiniz

Eğer bu ürünleri dolapta saklıyorsanız dikkat! Sağlığınızdan olabilirsiniz

Dolapta saklanan besinler ile ilgili önemli açıklamalar yapıldı. Sizde bu besinleri dolapta saklıyorsanız mutlaka bu haberi okuyun. Zira sağlığınızdan olabilirsiniz.

Eğer bu ürünleri dolapta saklıyorsanız dikkat! Sağlığınızdan olabilirsiniz: Dolapta saklanması ve saklanmaması gereken besinler bulunmaktadır. Dolapta saklanmaması gereken besinleri dolapta saklıyorsanız dikkat edin. Bu haber tam size göre. Dolapta saklanmaması gereken ürünleri iyice bilmeniz ve araştırmanız gerekmektedir. Avaz Türk olarak bu konuyu sizin için araştırdık. Peki hangi ürünler dolapta saklanabilir? Hangi ürünler dolapta saklanamaz?

DOLAPTA SAKLANMASI VE SAKLANMAMASI GEREKENLER ÜRÜNLER

Dolapta saklanmaması gereken ürünlerin başında ekmek geliyor. Ekmek, yeşil fasulye ve kahve dolapta kesinlikle saklanmaması gereken ürünlerdendir. Bazı ürünler çok çabuk bozulur. Bunu önlemek için hangi ürünün nerede saklanması gerektiğini iyice bilmek gerekmektedir.

6281a83145d2a05158750dc1.webp

Örneğin patates buzdolabında saklanamaz. Çünkü buzdolabında saklanan patates tadının bozulmasına sebep olur. Dışarda bekletilmesi gerekmektedir. Çünkü düşük sıcaklıkta bekletilen patates şekere dönüşmektedir. Lezzetini kaybederek ve ayrıca sağlığa da zararlı hale gelir.

2652514-1024x576.jpg

Domates ise yine buzdolabında saklanmaması gereken ürünlerdendir. Çünkü soğuk hava domatesin olgunlaşma sürecini bozar hatta durdurur. Domatesleri kilerde veya oda sıcaklığında saklamalısınız.

6282787745d2a051587e0e8c.webp

Dolapta saklanmaması gereken bir diğer ürün ise sarımsak ve soğandır. Bu iki ürün kabuğuyla beraber yine oda sıcaklığında saklanması gerekmektedir. Bunun yanında patates soğanın filizlenmesine neden olduğu için bu ikisinin farklı yerlerde muhafaza edilmesi şarttır.

5c1cbda10f25442768aa5a33-001.webp

Çikolatayı özellikle yaz mevsiminde herkes dolapta saklıyordur. Fakat bu da doğru bilinen yanlışlar arasında yer alıyor. Çünkü düşük sıcaklık çikolatanın tadını bozar. Çikolata dolaptaki tüm kokuyu kolayca emer. Bu yüzden yine dolapta bulundurulmaması gerekmektedir.