İşte kalp krizinin en erken belirtisi! Bu şikayetiniz varsa mutlaka doktora görünün

İşte kalp krizinin en erken belirtisi! Bu şikayetiniz varsa mutlaka doktora görünün

Kalp krizinin en erken belirtisi uzmanlar tarafından açıklandı. Bu şikayet sizde de varsa mutlaka doktorunuza muayene olun.

İşte kalp krizinin en erken belirtisi! Bu şikayetiniz varsa mutlaka doktora görünün: Vücutta gerçekleşen bazı farklılıklar hastalıklara yakalanmaya neden olabilir. Bazen hastalıkların önceden teşhis edilmesi bu belirtiler sayesinde daha da erkten olabiliyor. Peki kalp krizinin en erken belirtisi nedir?

Uzmanların yaptığı araştırmalara göre kulaklarda görülen değişimler kalp hastalıklarını tetikleyebiliyor. Kalp krizine sebep olan o belirtiler uzmanlar tarafından açıklandı.

KALP KRİZİNİ TETİKLEYEN BELİRTİLER

Kalp hastalıkları çoğu zaman hemen fark edilmez. Bu nedenle her yıl milyonlarca insan ani gerçekleşen kalp krizi nedeniyle hayatını kaybediyor. Hal böyle olunca insanlar kalp krizinden korkar hale geldiler. Bu yüzden de kalp krizinin daha erken tespit edilmesinin mümkün olup olmadığını araştırıyorlar. Kalp krizinin en erken belirtisi olan kulakta ortaya çıkan bazı değişimler bu konu hakkında bize uyarı verebiliyor.

0ee0a176-a24c-e711-80d3-a0369f7d149c.jpg

Yapılan araştırmalar sonucunda kulak memesi kırışıklıklarıyla koroner arter hastalığı arasında büyük bir bağlantı olduğu ortaya çıkmış. Kulakta oluşan kırışıklıklar genellikle 45 derecelik bir açı oluşturuyor ve çapraz olarak geri doğru uzanıyor.

Söz konusu kırışıklıklar her zaman kalp rahatsızlığının belirtisi olmasa da bu rahatsızlığı yaşayanların mutlaka doktora görünmesinde fayda olacaktır. Kulak memesinin çapraz kıvrımında oluşan çizginin kardiyovasküler hastalıkların, diyabetin ve erken yaşlanma gibi hastalıkların da belirtileri olabileceği söyleniyor.

Göğüs hastalıkları uzmanı Dr. Frank Sanfor yıllar öncesinde yayınlamış olduğu makalede kendisi ve meslektaşlarının ulaştığı sonuçlara dayanarak kalp hastalığı ile kulak memesi kıvrımı arasında bir bağlantı olduğunu söyledi. Eğer ki sizin kulağınızda da buna benzer kıvrımlar var ise mutlaka doktorunuza başvurmanız önerilmektedir.